Lecologico, vakuový čistič s vodním filtrem pro alergikyMnoho z běžně dostupných vakuových čističů sesbírá prach a z velké části ho opět vypouští do vzduchu, protože jejich zastaralé filtry neumí prachové částice účinně zachytit. To znamená, že místo aby špínu, bakterie, roztoče a choroboplodné zárodky sbíraly a likvidovaly, tak je jen rozvíří po celé místnosti.


Proto byl Poltiho přístroj Lecologico skutečnou revolucí v této oblasti – díky svému vodnímu filtru odstraní a následně zadrží až 99,99 % nasátých nečistot. Čisté jsou tak nejen čištěné povrchy, ale i vzduch v místnosti. Přístroj byl navíc navržen a zkonstruován tak, aby jeho provoz měl co nejmenší dopady na životní prostředí.Vakuové čističe využívající papírové či textilní pytlíky jsou skvělým „náhradním domovem“ pro zachycené bakterie. Ty se v nich totiž množí, dokud sáčky nevyměníte. A při jejich výměně se nemalé procento z nich opětovně uvolní do vzduchu společně s prachem, takže boj začíná nanovo. Tatáž situace nastává u přístrojů, které nečistoty sbírají do suchých nádobek. Je pravda, že ty můžete po každém čištění vysypat do koše, takže nedochází k množení bakterií. Ale při vyklepávání se opět nadýcháte alergického mixu prachu, bakterií a roztočů.


U Lecologica je to však jiné – po úklidu nádobku s vodou, v níž jsou všechny nečistoty zachyceny, jednoduše vylijete. Ve vakuovém čističi tak nechováte kolonie mikroorganismů a zároveň se při vyprazdňování nádobky neuvolní žádné prachové částice zpět do prostoru.


Právě z tohoto důvodu bylo Lecologico oceněno Britskou alergologickou společností, která mu udělila certifikát kvality jakožto vakuovému přístroji, který účinně bojuje s roztoči.

 


Co jsou to roztoči a kde žijí? >>
Účinnost Vaporetta v boji s roztoči >>
Lecologico, vakuový čistič s vodním filtrem pro alergiky >>