Pára a úklid

Voda se mění na páru při 97 °C. Při této teplotě ale ještě nemá žádné speciální čistící účinky.  Ty přicházejí až po dosažení minimální teploty 120 °C, kdy se pod velkým tlakem voda mění v tzv. neutrální páru, která ve své plynné podobě proniká špínou daleko lépe než voda v kapalném stavu.

Přístroje Vaporetto a Vaporetto Lecoaspira dosahují svých přesvědčivých výsledků čištění díky jednoduchému principu ohřátí páry na tu SPRÁVNOU teplotu za toho SPRÁVNÉHO tlaku. Konkrétně jde o teplotu 120 °C a tlak v rozmezí od 3 do 5 barů

Pára neobsahuje minerály a nenese elektrický náboj, díky čemuž neutralizuje statický náboj prachových částic. Vysoká teplota napomáhá oddělit a rozpustit nečistoty, jejichž částečky jsou tím uvolněny a bezprostředně poté odsáty hlavicí přístroje. Mastnota, bakterie, roztoči, choroboplodné zárodky, plísně – nic z toho nemá šanci uniknout do prostoru! A jsou to právě roztoči, které se při běžném úklidu nedaří zahubit a později způsobují vznik alergií u členů domácnosti.
Uvolněné zbytky nečistot a mastnoty jednoduše setřete hadříkem za pomoci dodávaného příslušenství. V případě Vaporetta Lecoaspira nahrazuje utěrku vakuový systém.

Pára nabízí při úklidu nesčetné výhody a přispívá ke zlepšení vašeho zdraví. Jak?
  • Hloubkově čistí všechny povrchy a zbavuje je bakterií, mikrobů, roztočů, choroboplodných zárodků a plísní.
  • K čištění postačí samotná pára. Nebudete tak vystaveni výparům z chemikálií, které jsou součástí mnohých agresivních čisticích prostředků.
  • Šetří vaše peníze: z vaší peněženky již nebudou měsíčně mizet stovky korun na nákup drahých saponátů.
 

Síla páry >>
Pára a úklid >>
Pára a žehlení >>